Lazer Epilasyon Uygulaması – İstanbul

Lazer Epilasyon Uygulaması – İstanbul Lazer Epilasyon Merkezleri

Epilasyon uygulamalarının arasında en sık tercih edilen uygulama olan lazer epilasyon uygulamasıdır.  Lazer epilasyon uygulamasının uzun süreli sonuçlar vermesi ve ağrısız bir uygulama olması sebebi ile tercih sebebi olan lazer epilasyon uygulamasında, lazer ışınları kullanılır ve bu ışınlar kıl köklerine etki ederek kıl köklerinin yanarak işlevselliğini kaybetmesine sebep olur. Lazer epilasyon uygulaması’nın süresi kıl tipine, ten rengine, kıl yoğunluğu gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple uygulama öncesinde kaç seans almanız gerekeceği konusunda net bir sayı söylemek çok zordur fakat yine uygulama yapılan bölgeye ve diğer etkenlere bağlı olarak değişeceği gibi ortalama 3-4 seans yeterli olmaktadır.

Ülkemizde uygulanan lazer tipleri, alexandrite, diyot, ütüleme (diyotun bir çeşidi) ve nd:yag olmak üzere 4 çeşittir. Hangi tip lazer epilasyon sisteminin cildinize uygun olduğu cilt tipinize ve kıl kalınlığınıza bağlı olarak değişir. Bu bağlamda seçim yapmaya yardımcı olmak için Fitzpatrick cilt tonu skalası kullanılmaktadır. Unutmayın : bu sitede verilen bilgiler yalnızca genel fikir edinmeniz amacıyla ön bilgilendirme niteliğindedir. Hangi sistemle lazerle epilasyon yaptıracağınıza doktorunuza danışarak karar veriniz.

Uygulamadan sonra cildin doğrudan güneşe maruz kalmaması gerekmektedir aksi taktirde cilt problemleri yaşanabilir, bu sebeple doktorunuzun da tavsiye edeceği gibi yüksek faktörlü güneş koruma kremleri kullanmalısınız. Lazer epilasyon uygulamasının uzman hekimler tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır, uygulama öncesinde hekiminiz tarafından yapılan cilt analizleri sonucu kullanılması gereken lazer tipi seçileceği için veya uygulamaya uygun olup olmadığınız karar verileceği için herhangi bir problemle karşılaşmamanız adına alanında uzman hekimleri tercih etmelisiniz. Aksi taktirde geri dönüşü olmayan ciddi cilt problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Lazer epilasyon fiyatları ve lazer epilasyon uygulamasının ayrıntıları ile ilgili bilgi almak için bizi takip etmeye devam ediniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s