Lazer Epilasyon İstanbul

Lazer Epilasyon İstanbul

İstenmeyen tüylerin tedavisinde kullanılan ve günümüzde popülerliğini koruyarak en çok tercih edilen uygulamadan bahsediyoruz; Lazer Epilasyon.

Lazer epilasyon uygulaması sayesinde ağrısız ve uzun süre etkili sonuçlar elde etmek mümkün kılınmıştır. Diğer epilasyon uygulamalarına göre kıyaslayacak olursak, lazer sisteminin başarısı gerçekten etkileyici ve mutlu edici sonuçlar ortaya çıkarmaya yetiyor ve bu sonuçlar diğer uygulamalara göre daha hızlı ve etkili bir şekilde oluyor.

Lazer Epilasyon nedir?

Lazer epilasyon uygulaması vücuttaki istenmeyen tüylerin ağrısız ve kısa sürede yok edilmesini sağlayan, aynı zamanda uzun süreli sonuçlar ortaya çıkartan lazer teknolojili epilasyon uygulamasıdır. Yakma, kesme, ağda gibi diğer yöntemlerin aksine kısa sürede uygulanması ve ağrısız bir uygulama olması lazer epilasyon uygulamasının çok fazla tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer Epilasyon uygulamasında lazer ışınları kullanılmaktadır, bu lazer ışınları vücuttaki istenmeyen tüylerin üzerine belirli dalga boylarında uygulanmakta ve kıl köklerinin pasif duruma geçerek düşmesi sağlanmaktadır. Epilasyon uygulamaları arasında en sık tercih edilen uygulama lazer epilasyon uygulamasıdır.

Ülkemizde ve dünyada epilasyon için kullanılan üç tip lazer sistemi mevcuttur. Bunlar: alexandrite, nd:yag ve diyot lazer sistemleridir. Bu sistemlerden türeyen kombine veya geliştirilmiş lazer cihazları da mevcuttur. Ütüleme lazer adı verilen sistem diyot lazerin başlığı genişletilmiş halidir (bu sayede daha kısa sürede daha büyük alan taranır). Combo adı verilen cihazlar ise alex lazer ile Nd:Yag lazeri bir arada bulunduran 2si bir arada lazer sistemleridir.

 

lazer-epilasyon

Lazer Epilasyon Fiyatları Neye Göre Değişkenlik Göstermektedir?

Lazer epilasyon ücretleri ilk olarak uygulamanın yapılacağı bölgenin alanına, kullanılacak enerji değerlerine ve doza (Joule, Ms), işlem yapılan lazer cihazının kalitesine (kaliteli cihazların sarf gideri yüksektir; bu da doğal olarak müşteriye yansır) bağlıdır. Bunun dışında uygulamanın hangi şehirde yapıldığı da önemli olabilir. Mesela İstanbul lazer epilasyon fiyatları ile Ankara lazer seans fiyatlarının farklı olması örneğindeki gibi.

Yazın Lazer Epilasyon Yaptırılabilir mi?

Bundan 10 sene öncesine kadar yaz aylarında lazerle epilasyon yapılması güneşin ciltteki etkileri sebebiyle kesinlikle tavsiye edilmezdi. Ancak günümüzde gelişmiş soğutma sistemlerine sahip cihazlar sayesinde yaz aylarında da kontrollü olarak lazer epilasyon uygulanabilmektedir.

Lazer Epilasyon Merkezi Seçerken Mutlaka Dikkat Edin!

Güzellik salonlarının lazer epilasyon yapması yasal ve sağlıklı değildir. Bir çok güzellik merkezi ilgili kanunları ve halk sağlığını hiçe sayarak lazer işlemi yapmaktadır. Bunun yanı sıra lazerden farklı bir sistem olan IPL kullanıp, lazer epilasyon yaptığını iddia eden salonlar da bulunmaktadır. Lütfen cildinize özen gösterinin ve lazer epilasyon merkezleri seçerken doktor kontrolünde, FDA onaylı teknolojik cihazlarla işlem yaptırınız. İngilizlerin de dediği gibi “Ucuz mal alacak kadar zengin değilim!”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s